Polak zajął drugie miejsce w półfinałowym biegu na 400 m przez płotki i awansował do czwartkowego finału. Plawgo osiągnął czas 48,16 i wyrównał należący do niego rekord Polski. Zwyciężył Felix Sanchez z Dominikany z wynikiem 47,93.

Polacy startowali również w biegach ćwierćfinałowych na 200 metrów. Marcin Jędrusiński w swojej serii eliminacyjnej zajął trzecie miejsce z czasem 20,55 sekundy i awansował do półfinału.

Drugi z Polaków, Marcin Urbaś nie dobiegł do mety - zaraz po starcie zaczął utykać. Kontuzja Urbasia niepokoi, bo jest on bardzo ważnym ogniwem polskiej sztafety 4 razy 100 metrów.

Natomiast w eliminacjach biegu kobiet na 1500 m, udało się awansować wszystkim startującym Polkom. W półfinale pobiegną Anna Jakubczak, Wioletta Janowska oraz Lidia Chojecka.