„Czerwone Diabły” w finale rozegranym na stadionie Wembley pokonały Aston Ville 2:1. Cały mecz w barwach United rozegrał Tomasz Kuszczak.

Spotkanie finałowe znakomicie rozpoczęło się dla zespołu Martin O'Neilla. W 4. minucie w pole karne wbiegł Gabriel Abgonlahor, który został nieprzepisowo zatrzymany przez Nemanję Vidicia i arbiter główny spotkania wskazał na punkt oddalony o 11 metrów od bramki Manchesteru United. Rzut karny pewnie wykorzystał James Milner - Tomasz Kuszczak rzucił się w przeciwną stronę.

W 13. minucie wyrównującą bramkę dla Manchesteru zdobył Michael Owen, który wykorzystał dokładne podanie od Dimitara Berbatova. W 42. minucie Owen opuścił boisko, a w jego miejsce wszedł najlepszy strzelec ligi angielskiej w tym sezonie, Wayne Rooney. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i piłkarze schodzili do szatni przy stanie 1:1.

Kibice zgromadzeni na Wembley na kolejną bramkę musieli czekać aż do 76. minuty, kiedy to niezawodny Wayne Rooney strzałem głową przesądził o zwycięstwie "Czerwonych Diabłów".

Manchester United zdobył Puchar Ligi Angielskiej po raz czwarty w historii.