Manchester United wygrał z Schalke 04 Gelsenkirchen 0:2 w pierwszym półfinałowym meczu piłkarskiej Ligi Mistrzów. Oba trafienia dla "Czerwonych Diabłów" padły w drugiej połowie spotkania. Na listę strzelców wpisali się Giggs i Rooney. Rewanż za tydzień na Old Trafford.

W pierwszej połowie zdecydowanie przeważali gracze gości, jednak nie umieli wykorzystać nadarzających się okazji. Swoją drużynę przed utratą bramki wielokrotnie ratował Manuel Neuer.

Piłkarze Alexa Fergusona zdołali przełamać swoją niemoc dopiero w 68. minucie. Wspaniałe prostopadłe podanie od Rooney'a wykorzystał Giggs. Doświadczony piłkarz wpadł w pole karne nie dając żadnych szans Neuerowi.

Utrata bramki zaskoczyła gospodarzy. Chwilę później gracze Schalke popełnili błąd w obronie. Takiej okazji nie mógł zmarnować Rooney, który potężnie strzelił na bramkę. Gra piłkarzy Ralfa Rangnicka zupełnie się posypała, ale wynik do końca meczu nie uległ zmianie.

W ćwierćfinale gracze Schalke 04 Gelsenkirchen wyeliminowali obrońców trofeum Interem Mediolan, a zawodnicy Alexa Fergusona odprawili z kwitkiem Chelsea Londyn. W środę Real Madryt zmierzy się z Barceloną.