Mistrzowie Anglii, piłkarze Manchesteru City wywalczyli Tarczę Wspólnoty. W niedzielę na Wembley wygrali ze zdobywcą krajowego pucharu Chelsea Londyn 2:0. Obie bramki zdobył Argentyńczyk Sergio Aguero.

Mecz Manchester City - Chelsea Londyn odbył się na stadionie Wembley / ANDY RAIN /PAP/EPA

Spotkanie o Tarczę Wspólnoty (kiedyś Tarcza Dobroczynności) tradycyjnie rozpoczyna oficjalnie sezon w Anglii.

30-letni Aguero dał drużynie prowadzenie już w 13. minucie, strzałem zza pola karnego. Drugą bramkę zdobył w 58. minucie, wykorzystując podanie Bernardo Silvy.

Podopieczni trenera Josepa Guardioli mieli zdecydowaną przewagę i mogli zdobyć kolejne bramki, ale brakowało im skuteczności.

Manchester City po Tarczę Wspólnoty sięgnął po raz piaty w historii. Rekordzistą jest Manchester United - triumfował 21 razy.

W przegranej drużynie cały mecz na ławce rezerwowych spędził 19-letni polski bramkarz Marcin Bułka.