Sztafeta 4x100 m kobiet biegnąca w składzie: Marika Popowicz, Daria Korczyńska, Marta Jeschke i Weronika Wedler, zdobyła brązowy medal 20. lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Barcelonie. Polki uzyskały czas 42,68 s. Wygrały Ukrainki - 42,29 przed Francuzkami - 42,45.

Polki ustanowiły nowy rekord Polski. Poprzedni rekord wynosił 42,71 i od 17 sierpnia 1985 r. (Moskwa) należał do Iwony Pakuły, Ewy Kasprzyk, Ewy Piesiewicz i Elżbiety Tomczak.

"Biało-czerwone" w takim samym zestawieniu - Popowicz (SL WKS Zawisza Bydgoszcz), Korczyńska (WKS Śląsk Wrocław), Jeschke (SKLA Sopot) i Wedler (AZS AWF Wrocław) - uzyskały w sobotnich kwalifikacjach czas 43,30.

We wcześniejszym finale sztafeta 4x100 m mężczyzn w składzie: Dariusz Kuć, Paweł Stempel, Robert Kubaczyk i Kamil Kryński zajęła piątą pozycję. Złote medal zdobyli Francuzi.