Adam Małysz wygrał w niemieckim Titisee-Neustadt trzeci w tym roku konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. W pierwszym skoku poleciał na odległość 138,5 metra. Uzyskał 150,3 punktu. W drugiej serii, skokiem na odległość 136 metrów, umocnił swoją pozycję lidera. Łącznie, czołowy polski skoczek, zdobył 297,1 punktu. W Neustadt jest specjalny wysłannik RMF - Sebastian Szczęsny. Jego relacje w Faktach. Więcej na stronie malysz.interia.pl, poświęconej w całości Adamowi Małyszowi.

W klasyfikacji generalnej, broniący Pucharu Świata Małysz, powiększył przewagę nad rywalami. Drugi po konkursie był Martin Schmitt, który stracił do Małysza 38,3 punktu. Niemiec w pierwszym skoku uzyskał odległość 134,5 metra, a w drugim 121,5. Na trzecim miejscu uplasował się młodziutki rodak Schmitta Stefan Hocke - skoki 133,0 i 123,0 m i łączna nota 257,8 pkt. W finałowej trzydziestce oprócz Małysza wystąpiło trzech innych Polaków. Tomisław Tajner ukończył zawody na 24. miejscu, Wojciech Skupień był 27., a Robert Mateja uplasował się na 30. pozycji. Na drugim miejscu po pierwszej serii był Sven Hannawald. Niemiec skoczył na odległość 136 metrów (144,3 punktu). Trzeci był również Niemiec - Martin Schmitt, ze skokiem na odległość 134,5 metra (141,6 punktu). Na treningu Adam Małysz był szósty. Jego austriacki menadżer nie bardzo chciał komentować ten skok: „Czy to był zły skok nie mogę powiedzieć. Pofrunął na 100 procent. Adam jest mocny psychicznie i zobaczymy co tu się będzie działo”. Skocznia w Neustadt to nowy obiekt. Niedawno odbudowany, zmodernizowany, podoba się naszym skoczkom. „Fajnie, nie znaliśmy tej skoczni. Pierwszy raz tu startujemy. Myślę, że jest to dobra skocznia, choć gdy się skoczy 120, 130 metrów wydaje się, że ledwo przeleciało tę górę.” - powiedział po kwalifikacjach Adam Małysz.