Adam Małysz zajął 6. miejsce w pierwszym w tym sezonie konkursie letniej Grand Prix w skokach narciarskich. Zawody w niemieckim Hinterzarten wygrał Georg Spaeth, drugi był Austriak Andreas Koefler, a trzeci – Gregor Schlierenzauer.

W pierwszej serii Małysz oddał skok na odległość 101,5 m i zajął 8. miejsce. W drugiej serii skoczył pół metra bliżej, ale mimo to awansował w klasyfikacji. Ostatecznie zakończył GP w Hinterzarten na 6. pozycji.

W konkursie wzięli udział także: Piotr Żyła, Kamil Stoch i Stefan Hula. Nie udało im się jednak awansować do serii finałowej.

Pierwsze w tym sezonie zawody w skokach narciarskich na igielicie były jednocześnie debiutem Fina Hannu Lepistoe na stanowisku trenera polskiej kadry.

Wyniki konkursu w Hinterzarten:

1. Georg Speath (Niemcy) 275,0 pkt (107,5 m, 103 m)

2. Andreas Kofler (Austria) 270,5 (108,0 m, 100,5 )

3. Gregor Schlierenzauer (Austria) 258,5 (102,5 m, 102,0 m)

4. Simon Ammann (Szwajcaria) 258,0 (103,5 m, 101,5 m)

5. Harri Olli (Finlandia) 257,0 (103,0 m, 100,0 m)

6. Adam Małysz (Polska) 256,0 (101,5 m, 101,0 m)

7. Matti Hautamaeki (Finlandia) 255,0 (102,0 m, 100,0 m)

8. Anders Jacobsen (Norwegia) 253,5 (102,0 m, 99,5 m)

9. Janne Happonen (Finlandia) 251,5 (100,5 m, 100,0 m)

10. Wolfgang Loitzl (Austria) 250,0 (100,0 m, 98,5 m)

...

44. Piotr Żyła (Polska) 106,5 (92 m)

45. Kamil Stoch (Polska) 104,5 (92,5 m)

50. Stefan Hula (Polska) 92,5 (87,5 m)

Drugi konkurs letniej GP odbędzie się już w najbliższy wtorek we włoskiej miejscowości Predazzo.