Norweg Bjoern Einar Romoeren wygrał konkurs letniej Grand Prix w skokach we francuskim Courchevel. Adam Małysz był drugi i został liderem klasyfikacji generalnej po dwóch konkursach.

Romoeren za skoki na odległość 127 i 114 m otrzymał notę 229,8 pkt. Małysz w obu seriach uzyskał po 119,5 m i otrzymał notę 228,7 pkt. Trzeci w konkursie w Courchevel Niemiec Georg Spaeth ukończył zawody z notą 227,6 pkt za skoki 117 i 122,5 m.

Romoeren był wraz ze swoim rodakiem Roarem Ljoekelsoyem liderem po pierwszej serii, w której obaj uzyskali po 127 m. Małysz był szósty oddając skok na odległość 119,5 m. Dobrze zaprezentował się Kamil Stoch, który uzyskał 118 m i był sklasyfikowany na 10. pozycji.

Pierwsza seria była rozgrywana w trudnych warunkach atmosferycznych. Silny wiatr wiejący w plecy sprawił, że wielu zawodników miało problemy z przekroczeniem granicy 110 m. Tylko skaczący na początku konkursu Norwegowie Romoeren, Ljoekelsoey, Rosjanin Korniłow i Stoch mieli warunki bardziej sprzyjające.

W drugiej serii organizatorzy o dwie belki podwyższyli rozbieg, jednak wiatr nadal nie był zawodnikom sprzyjający, nikt z finałowej "30" nie skoczył dalej niż w 1. serii obaj Norwegowie.

W serii finałowej najdłuższy skok - 126 m oddał Szwajcar Andreas Kuettel. Ale w pierwszej próbie wylądował tylko na 112,5 m, w efekcie czego zajął w konkursie 9. miejsce.

Lider po 1. serii Roar Ljokelsoey w drugiej serii uzyskał tylko 110,5 m i spadł w klasyfikacji końcowej na 11. miejsce. Trzeci po 1. serii Rosjanin Denis Korniłow (122,5 m), w drugim skoku także miał rezultat zdecydowanie słabszy - 114,5 m i uplasował się na 12. miejscu.

Konkurs we Francji nie był udany dla Austriaka Thomasa Morgensterna, który wygrał rozegrane w niedzielę zawody w niemieckim Hinterzarten. Austriak uzyskał 118,5 i 119,5 m i z notą 225,9 pkt zajął szóste miejsce tracąc pozycję lidera letniej GP na rzecz Adama Małysza.

Zupełnie nieudany konkurs miał także Norweg Anders Jacobsen, który w Hinterzarten nie startował. We Francji po 1. serii w której miał skok na odległość 121,5 m zajmował wysokie czwarte miejsce. W serii finałowej oddał jednak najkrótszy skok - 95,5 m i zajął 30. miejsce.

Kamil Stoch w serii finałowej miał taki sam wynik jak w pierwszej - 118 m i ostatecznie sklasyfikowany został w konkursie na 14. miejscu z notą 220,3 pkt.

Następny konkurs odbędzie się 16 sierpnia (czwartek) we włoskim Pragelato.