Podczas pierwszego treningu przed kwalifikacjami do konkursu Pucharu Świata w skokach w szwajcarskim Engelbergu najlepiej spisał się Austriak Martin Koch. Adam Małysz oddał najkrótszy skok w polskiej ekipie i ostatecznie uplasował się na 46. pozycji. Drugi trening z powodu obfitych opadów śniegu został odwołany.

Podczas treningu najdalej skakali Austriacy. Drugą odległość wywalczyło dwóch zawodników Thomas Morgenstern i Andreas Kofler - obaj po 129,5 m. O pół metra bliżej wylądował Fin Harri Olli, Norweg Anderas Bardal miał 126,0 m.

Z zawodników czołowej dziesiątki w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, którzy nie będą musieli brać udziału w kwalifikacjach, najgorzej wypadł Fin Ville Larinto, uzyskując tylko 97,5 m. Skakało 66 zawodników, z treningu zrezygnował Austriak Gregor Schlierenzauer.

Polacy nie skakali dobrze. Najlepszy z biało-czerwonych Marcin Bachleda był 17. (122,5 m), Kamil Stoch lądował na 119,5 m (25.), Łukasz Rutkowski - 117,0 m (35.), Piotr Żyła - 116,0 m (39.). Adam Małysz skoczył 114 m i zajął 46. miejsce.