Adam Małysz zajął 5. miejsce we wczorajszym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich, który odbył się w szwedzkim Falun. Wygrał Fin Matti Hautamaeki, 2. był Niemiec Martin Schmitt, a na 3. pozycji uplasowali się ex eaquo Niemiec Sven Hannawald i Fin Janne Ahonen.

Po pierwszej serii Małysz był dopiero 9. Jednak dzięki znakomitemu występowi w drugiej odsłonie, zdołał awansować o cztery oczka. Do zawodów, oprócz Małysza, zakwalifikował się tylko jeden Polak - Tomisław Tajner. Niestety, mimo bardzo dobrego występu w serii próbnej (8. pozycja), ostatecznie zajął dopiero 44. miejsce. Zawody obserwował nasz specjalny wysłannik do Falun Sebastan Szczęsny. Posłuchaj jego relacji:

10. Kazuyoshi Funaki - JPN 116,5 117 237,8

Adam Małysz wciąż prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i na 3 konkursy przed końcem sezonu, jest głównym faworytem do zdobycia Kryształowej Kuli po raz drugi z rzędu. Drugi w klasyfikacji generalnej Sven Hannawald, traci do Polaka 216 punktów. W dwudziestu przeprowadzonych w tym sezonie konkursach Pucharu Świata Adam Małysz zgromadził 1335 pkt. (siedem zwycięstw, w pozostałych zawodach pucharowych zawsze był w pierwszej dziesiątce).