Adam Małysz zajął 3. miejsce w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Obersdorfie. Wygrał bezkonkurencyjny w tym sezonie Fin Janne Ahonen, drugie miejsce zajął Norweg Roar Ljoekelsoey.

Ahonen prowadził na półmetku, po najdłuższym skoku pierwszej serii - 127 m. Lider klasyfikacji generalnej PŚ wyprzedzał Daiki Ito o 3,6 pkt. Japończyk osiągnął odległość 125 m.

Małysz był trzeci - wylądował o pół metra bliżej od Ito i otrzymał o 0,4 pkt mniej od niego. W drugiej serii najdalszy skok oddał Roar Ljoekelsoey. 140 m pozwoliło mu na awans z 18. na drugie miejsce. Liderem pozostał Ahonen - 133,5 m, a trzecią pozycję utrzymał Małysz - 129 m. Po raz pierwszy w tym sezonie mieliśmy trzech Polaków w konkursie i trzech Polaków w serii finałowej. Robert Mateja został sklasyfikowany na 14., a Krystian Długopolski na 28. miejscu.

W pierwszej serii lider klasyfikacji generalnej PŚ skoczył 127 m i dostał 127,6 pkt. Drugi był Japończyk Daiki Ito - 125 m i 124 pkt, trzeci Małysz (124,5 m). Do drugiej serii awansował Krystian Długopolski, który skoczył 105,5 m i z notą 82,9 pkt wygrał rywalizację z Niemcem Hansem Petratem. W finałowej trzydziestce wystąpi także Robert Mateja. Polak uzyskał 115,5 m, otrzymał 104,4 pkt i okazał się gorszy od będącego jego bezpośrednim rywalem reprezentanta gospodarzy Maximiliana Mechlera. Jednak dzięki dosyć dalekiemu skokowi Mateja zakwalifikował się do drugiej serii (19. rezultat).

W serii próbnej Adam Małysz uzyskał czwarty wynik. Polak skoczył 131 m, o pół metra dalej niż Janne Ahonen, z którym Małysz rywalizuje w parze w pierwszej serii. Najlepiej skakał Norweg Roar Ljoekelsoey, który wylądował na 135 metrze. Czech Jakub Janda był gorszy o dwa, a Niemiec Georg Spaeth o 2,5 metra. 22. rezultat serii uzyskał Robert Mateja - 118,5 metra. Na 43. pozycji został sklasyfikowany Krystian Długopolski - 106,5 metra.

Następny konkurs 1 stycznia w Garmisch-Partenkirchen.

Na triumfatorów poszczególnych konkursów i całego turnieju czekają niebagatelne nagrody - w sumie ponad 110 tys. euro i najnowszy model terenowego nissana. Na liście startowej znalazły się nazwiska ponad 90 zawodników z 18 krajów, ale w tej liczbie są dodatkowe, narodowe grupy skoczków z Niemiec i Austrii, którzy będą mieli prawo występu na zawodach w swoich krajach.

W klasyfikacji generalnej PŚ bezdyskusyjnie prowadzi Ahonen, który zwyciężył w ośmiu z dziewięciu dotychczasowych konkursów. Fin ma obecnie 880 punktów. Drugi jest Czech Jakub Janda, który ma 477 punktów. Trzeci z 459 punktami jest Ljoekelsoey. Małysz zajmuje siódmą pozycję, a wywalczył dotąd 337 punktów.