​Łukasz Teodorczyk zdobył dwie bramki dla Anderlechtu Bruksela w wygranym 3:1 meczu ligi belgijskiej z Charleroi. Jego zespół zapewnił sobie mistrzostwo kraju na kolejkę przed końcem rozgrywek.

Łukasz Teodorczyk święuje zdobycie mistrzowskiego tytułu /BELGA/VIRGINIE LEFOUR /PAP

W Charleroi prowadzenie objęli gospodarze po golu Iworyjczyka Chrisa Bedii w 27. minucie. W 59. i 81. minucie bramki dla Anderlechtu strzelił jednak Teodorczyk, a wynik ustalił w końcówce Massimo Bruno.

Dla klubu z Brukseli to 34. tytuł mistrza Belgii w historii. Po dziewięciu kolejkach w grupie mistrzowskiej Anderlecht ma 49 punktów i o 7 punktów wyprzedza wicelidera FC Brugge.

Teodorczyk zdobył w tym sezonie już 22 gole. W czwartek przełamał strzelecką niemoc. Na kolejne gole w lidze czekał od 12 marca.