​Amerykanie wygrali z Francuzami 3:1 (25:21, 25:22, 24:26, 25:20) i obie ekipy awansowały do półfinału Ligi Światowej w Rio de Janeiro. O tym, że gospodarz Brazylia nie zagra o medale zadecydowały... małe punkty.

Po raz ostatni "Canarinhos" nie stanęli na podium LŚ w 2012 w Sofii, kiedy... triumfowali Polacy.

Brazylia bardzo słabo zaprezentowała się w pierwszym starciu z Francją. Przegrała z "Trójkolorowymi" 1:3 i nawet zwycięstwo z USA w czwartek nie wystarczyło, by powalczyć przed własną publicznością o medale.

Amerykanie zagrali bardzo dobrze w dwóch pierwszych setach. Nie dali żadnych szans Francuzom, a imponowali przede wszystkim grą obronną. Kolejna partia padła łupem "Trójkolorowych". W czwartym secie znowu lepsza okazała się drużyna USA, a małe punkty zadecydowały o tym, że to właśnie te dwie ekipy awansowały do półfinału.

Biało-czerwoni mają już zapewnione miejsce w półfinale.