Angelika Cichocka nie zdobyła medalu w finale biegu na 800 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie. Polka zajęła 6. miejsce. W finale zwyciężyła Caster Semenya z RPA, drugie miejsce zajęła Francine Niyonsaba z Burundi, a trzecie - Ajee Wilson z USA.

Angelika Cichocka /SEAN DEMPSEY /PAP/EPA

Cichocka w finale uzyskała czas 1:58:41 min.

Broniąca tytułu Białorusinka Maryna Arzamasowa odpadła w eliminacjach.

Angelika Cichocka  (SKLA Sopot) awansowała do finału biegu na 800 m w piątek. Polka zajęła 2. miejsce z czasem 1:59:32 min.

Nie wierzę, nie wierzę... - powtarzała wtedy po minięciu mety uszczęśliwiona Cichocka, którą wyprzedziła tylko Caster Semenya z RPA z czasem 1:58:90 min.

Mistrzyni Polski w piątek przyznała, że poczuła zmęczenie, ale - jak stwierdziła - postanowiła walczyć "do krwi".

Klasyfikacja medalowa. MŚ Londyn 2017 (Stan na 11.08)

11Francja2101

W poniedziałek złoty medal w rzucie młotem zdobyła Anita Włodarczyk, a brązowy - Malwina Kopron. Wicemistrzynią została Chinka Zheng Wang. Warto zaznaczyć, że Włodarczyk wystartowała pomimo kontuzji dłoni, a przed konkursem dostała leki przeciwbólowe.

We wtorek Adam Kszczot zajął 2. miejsce w biegu na 800 metrów podczas finału lekkoatletycznych MŚ. Wygrał Francuz Pierre Ambroise Bosse, a Kszczot wyprzedził Kenijczyka Kipyegona Betta. Polak tym samym obronił tytuł uzyskany dwa lata temu w Pekinie.

Także we wtorek - zaledwie kilka minut po Kszczocie - srebro w skoku o tyczce zdobył Piotr Lisek. Polak rozpoczął mistrzostwa od problemu z tyczkami - nie dotarły na czas. Srebrny medalista jednak już wcześniej się zabezpieczył i zamówił dodatkowy komplet, który przyleciał do Londynu ze Stanów Zjednoczonych.

W piątek w rzucie młotem złoty medal wywalczył Paweł Fajdek, a brąz zdobył Wojciech Nowicki.

W sobotę brązowy medal w skoku wzwyż wywalczyła Kamila Lićwinko.

W ciągu 9 dniach rywalizacji w Londynie polscy sportowcy zdobyli 7 medali.

Kolejna, 17. edycja mistrzostw świata odbędzie się w stolicy Kataru od 28 września do 6 października 2019 roku.