Jadący w barwach Citroena francuski kierowca Sebastien Loeb był najszybszy na pierwszym odcinku specjalnym 61. Rajdu Szwecji, który rozegrano na torze wyścigowym Karlstad. Dziewięciokrotny mistrz świata wyprzedził o pół sekundy Rosjanina Jewgienija Nowikowa. Na podium stanął jeszcze Fin Jari-Matti Latvala.

Na trasie o długości 1,9 km zawodnicy jechali parami. Loeb ścigał się z rodakiem Sebastienem Ogierem, który w czwartkowe południe wygrał odcinek kwalifikacyjny. To był tylko krótki odcinek, nic specjalnego. Wszystko poszło dobrze; dopiero jutro czekają nas prawdziwe etapy - przyznał Francuz.

Startujący w rajdzie samochodem WRC Michał Kościuszko, który przegrał z Czechem Martinem Prokopem o 2,5 sekundy, w klasyfikacji generalnej zajmuje 22. miejsce (strata 7,9 s). Inny Polak, Michał Sołowow plasuje się na szóstej pozycji w klasie 2.