Celtic Glasgow wygrał 1:0 z FC Kopenhaga w meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów. Bramkę Szkotów całe spotkanie bronił Artur Boruc. Maciej Żurawski występował na boisku przez 74 minuty. W drugim meczu grupy F Manchester United pokonał Benefikę Lizbona 1:0. Na murawie nie pojawił się jednak Tomasz Kuszczak.

Mecz Celtic Glasgow – FC Kopenhaga był bardzo dynamiczny. Gospodarze od pierwszych minut zaczęli atakować bramkę Duńczyków. Niestety piłkarzom szkockiej drużyny brakowało trochę szczęścia. Los odmienił się w 36. minucie. Michael Graygaard popchnął w polu karnym Celticu Shunsuke Nakamurę. Sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Kenny Miller. Pierwsza połowa spotkania odbyła się pod dyktando „Celtów”.

W drugiej połowie goście zaczęli śmielej atakować bramkę Celticu. Artur Boruc spisywał się jednak dzielnie i nie pozwolił Duńczykom na wyrównanie.