W fazie grupowej Ligi Mistrzów FC Barcelona wygrała 3:0 z Juventusem Turyn. Mecz rozgrywany był na stadionie Camp Nou. Bramki dla Barcelony zdobyli Lionel Messi (dwie) i i Ivan Rakitić. Na ławce rezerwowych gości siedział bramkarz Wojciech Szczęsny.

>>>>>>FC Barcelona - Juventus Turyn. Zobacz zapis relacji z meczu<<<<<<<

Barcelona - Juventus Turyn 3:0 (1:0).

Bramki: Lionel Messi (45, 69), Ivan Rakitic (56).

Sędzia: Damir Skomina (Słowenia).

Wicemistrzowie Hiszpanii nie dali szans "Starej Damie" (Wojciech Szczęsny był rezerwowym bramkarzem gości), a bohaterem okazał się Lionel Messi.

Argentyńczyk zdobył dwie ładne bramki, ponadto wypracował sytuację, po której do siatki Juventusu trafił Ivan Rakitic.

Katalończykom udał się więc rewanż za ćwierćfinał poprzedniej edycji Ligi Mistrzów. Przegrali wówczas w Turynie aż 0:3, a u siebie tylko zremisowali 0:0.

W innym spotkaniu grupy D Olympiakos Pireus, którego trenerem jest były szkoleniowiec Legii Warszawa Albańczyk Besnik Hasi, a piłkarzem były gracz mistrzów Polski Belg Vadis Odjidja-Ofoe, uległ u siebie Sportingowi Lizbona 2:3. Gospodarze, którzy do przerwy przegrywali już 0:3, strzelili dwa gole (oba Felipe Pardo) w ostatnich minutach.

W grupie C Roma, z bramkarzem Łukaszem Skorupskim na ławce rezerwowych, zremisowała u siebie z Atletico Madryt 0:0. Jednym z gości na trybunach był prezes PZPN, a w przeszłości piłkarz rzymskiego zespołu Zbigniew Boniek.

Piłkarska LM: Messi goni rekordzistę Ronaldo

Argentyńczyk Lionel Messi w piłkarskiej Lidze Mistrzów ma już na koncie 96 trafień.

W klasyfikacji wszech czasów wyprzedza go jedynie Portugalczyk Cristiano Ronaldo z Realu Madryt, który w dorobku ma 105 goli. "Królewscy" w środę zmierzą się u siebie z APOEL-em Nikozja.

Najskuteczniejszy Polak w historii rozgrywek - Robert Lewandowski - uzyskał 41 bramek. Piłkarz Bayernu Monachium zdobył gola z rzutu karnego w 12. minucie spotkania z Anderlechtem Bruksela.