Arsenal Londyn wygrał 2:1 z Borussią Dortmund w spotkaniu 5. kolejki grupy F Ligi Mistrzów. Zwycięstwo "Kanonierom" zapewniły dwa trafienia Robina van Persiego. Jedyną bramkę dla Borussii strzelił w doliczonym czasie gry Shinji Kagawa, a asystę zapisał na swoim koncie Robert Lewandowski.

Van Persie pierwszą bramkę strzelił tuż po przerwie, kiedy piłkę dograł mu Alex Song, a ten strzałem głową umieścił ją w siatce. Na 2:0 podwyższył na kilka minut przed końcowym gwizdkiem arbitra. W doliczonym czasie gry honorowe trafienie dla podopiecznych Jurgena Kloppa zanotował Shinji Kagawa.

Bramki Arsenalu Londyn strzegł w tym spotkaniu Wojciech Szczęsny. W zespole Borussii całe spotkanie rozegrali natomiast Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski.

Bayer Leverkusen (grupa E), Apoel Nikozja (grupa G) i Arsenal Londyn (grupa F) awansowały do 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Wcześniej prawo gry w następnej rundzie zapewniły sobie zespoły AC Milan i Barcelona (grupa H).