Real Madryt zanotował drugie zwycięstwo w rozgrywkach grupowych Ligi Mistrzów. "Królewscy" w spotkaniu grupy D pokonali Ajax Amsterdam 3:0. Spokojną wygraną zespołowi z Santiago Bernabeu zapewnili Cristiano Ronaldo, Kaka i Karim Benzema. Sporą sensację na Old Trafford sprawił natomiast zespół FC Basel remisując z Manchesterem United 3:3 w drugim meczu grupy C.

Dla "Czerwonych Diabłów" to już druga strata punktów w tej edycji rozgrywek. Ekipa sir Alexa Fergusona w pierwszej serii spotkań nie uporała się z Benfiką Lizbona, a tym razem do ostatniej minuty musiała walczyć o jeden punkt w starciu ze Szwajcarami.

Do przerwy wydawało się, że zespół z Old Trafford w pełni kontroluje sytuację. Dwa podania Ryana Giggsa na gole strzelone w 16. i 17. minucie zamienił Danny Welbeck, ale po przerwie przebudzili się także goście. Dwie bramki zdobył Alexander Frei, a jedną Fabian Frei i wydawało się, że to właśnie drużyna z Bazylei wywiezie z trudnego terenu trzy punkty. W jednej z ostatnich akcji remis dla United uratował jednak sprowadzony latem z Aston Villi Ashley Young.