Inter Mediolan pokonał Barcelonę 3:1 w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. Spotkanie rewanżowe rozegrane zostanie 28 kwietnia na Camp Nou w Barcelonie.

Spotkanie na Stadio Giuseppe Meazza udanie rozpoczęła Barcelona, która w 19. minucie objęła prowadzenie po bramce Pedro. Jeszcze przed przerwą wyrównującą bramkę zdobył Wesley Sneijder, który w 30. minucie wykorzystał podanie Milito. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy podopieczni Jose Mourinho wyszli na prowadzenie. Tym razem z podania Milito skorzystał Brazylijczyk Maicon. W 61. minucie Diego Milito sam wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik meczu na 3:1 dla Interu.

W drugiej parze półfinałowej Olympique Lyon zagra w środę z Bayernem Monachium.

Tak padły bramki:

0:1 Pedro 19

Maxwell włączył się w akcję ofensywną Barcelony i zagrał do Pedro, który płaskim strzałem z 15 metrów pokonał Julio Cesara.

1:1 Snejder 30

Samuel Eto'o dograł piłkę z prawej strony w pole karne, tam znakomicie przyjął ją Diego Milito, który odegrał do Wesley'a Sneijdera, a Holender strzałem z 7 metrów pokonał Victora Valdesa.