Viktoria Pilzno przegrała w Pradze z Barceloną 0:4 (0:2) w meczu grupy H piłkarskiej Ligi Mistrzów. Hat-trickiem popisał się Lionel Messi. Piłkarze Borussii Dortmund przed własną publicznością pokonali Olympiakos Pireus 1:0. Dzięki temu nadal liczą się w walce o awans do fazy pucharowej rozgrywek.

Argentyńczyk Lionel Messi zdobywając gola na 1:0 w rozgrywanym w Pradze spotkaniu piłkarskiej Ligi Mistrzów z Viktorią Pilzno uzyskał dwusetną bramkę w barwach Barcelony.

24-letni Messi po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 24. minucie meczu, wykorzystując rzut karny. Tuż przed przerwą Argentyńczyk podwyższył na 2:0. W końcówce meczu ustalił wynik na 4:0. Dzięki wygranej Barcelona awansowała do 1/8 finału.

Messi jest drugim w historii klubu z Kataloni piłkarzem, który przekroczył granicę 200 goli. W klasyfikacji wszech czasów prowadzi Cesar Rodriguez z dorobkiem 235 trafień.