W fazie grupowej Ligi Mistrzów Bayern Monachium wygrał 3:0 z drużyną RSC Anderlecht. Mecz rozgrywany był na stadionie Allianz Arena. Bramki dla Bayernu zdobyli Robert Lewandowski, Thiago i Joshua Kimmich.

>>>>>>>>Bayern Monachium - RSC Anderlecht. Zobacz zapis relacji z meczu<<<<<<<<<

Bayern Monachium - Anderlecht Bruksela 3:0 (1:0).

Bramki:
Robert Lewandowski (12-karny), Thiago Alcantara (65), Joshua Kimmich (90).

Czerwona kartka: Sven Kums (11-Anderlecht).

Sędzia: Paolo Tagliavento (Włochy).

Lewandowski trafił do siatki mistrzów Belgii w 12. minucie. Polski napastnik najpierw był faulowany w polu karnym, a później sam wykorzystał "jedenastkę".

Zrobił to w swoim w stylu, bardzo pewnie, bramkarz rzucił się w inną stronę. To 41. gol kapitana reprezentacji Polski w historii występów w Lidze Mistrzów.

Za faul na Lewandowskim czerwoną kartkę zobaczył Belg Sven Kums. Mimo gry w przewadze Bawarczycy długo nie potrafili podwyższyć prowadzenia. Dokonał tego dopiero w 65. minucie strzałem z bliska Thiago Alcantara, a w końcówce meczu wynik na 3:0 ustalił Joshua Kimmich.

Lewandowski rozegrał całe spotkanie, zaś w ekipie Anderlechtu do 84. minuty grał Teodorczyk.

Od 2003 roku piłkarze Bayernu wygrali wszystkie swoje inauguracyjne mecze w Lidze Mistrzów. Łącznie było ich 14 - w sezonie 2007/08 nie wystąpili w tych rozgrywkach.