Barcelona awansowała do finału Ligi Mistrzów remisując w Londynie z Chelsea 1:1! Od 11. minuty gospodarze prowadzili 1:0. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Iniesta wypalił w "okienko" i ten gol dał awans Barcelonie, która w finale w Rzymie 30 maja zmierzy się z Manchesterem United.

W 10. minucie Chelsea objęła prowadzenie. Piłka po piekielnie mocnym uderzeniu Essiena odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki. Valdes był bez szans! W 66. minucie za faul na Anelce czerwoną kartkę otrzymał Abidal. Barcelona grała w "10", a mimo to w drugiej minucie doliczonego czasu gry zdobyła gola. Po podaniu Leo Messiego Petra Cecha pokonał Iniesta.

Chelsea: Cech - Bosingwa, Alex, Terry, A.Cole - Ballack, Lampard, Essien - Anelka, Drogba, Malouda.

Barcelona: Valdes - Alves, Pique, Toure, Abidal - Xavi, Busquets, Keita - Messi, Eto'o, Iniesta.