W 1/8 finału Ligi Mistrzów londyński Arsenal z nawiązką odrobił straty z pierwszego spotkania i po wygranej 5:0 nad FC Porto awansował do ćwierćfinału. Podopieczni Arsene'a Wengera już po dziewięciu minutach strzelili bramkę, która dawała im awans, jednak nie zwolnili ani na minutę, dzięki czemu rozgromili drużynę "Smoków".

Półfinaliści ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzów poprawili osiągnięcie z poprzedniego sezonu, kiedy to pokonali u siebie Portugalczyków 4:0.

Bohater meczu: Andriej Arszawin (Arsenal).

Rosjanin miał wydatny udział przy trzech z pięciu goli. Ponadto sam kilkukrotnie mógł zdobyć bramkę, jednak nie zdołał znaleźć drogi do bramki Heltona.

Arsenal - FC Porto 5:0 (2:0)

Sędzia: Frank De Bleeckere.

Żółte kartki: Vermaelen, Bendtner (Arsenal) oraz Falcao, Pereira, Fucile (FC Porto).

Arsenal: Almunia - Sagna, Campbell, Vermaelen, Clichy - Nasri (73. Denilson), Song, Diaby - Rosicky (57. Eboue), Bendtner, Arszawin (76. Walcott).

FC Porto: Helton - Fucile, Rolando, Bruno Alves, Pereira - Ruben Micael (76. Guarin), Coelho (46. Rodrizguez), Meireles - Ravela (76. Gonzalez), Falcao, Hulk.

W drugim wtorkowym spotkaniu Fiorentina wygrała z Bayernem Monachium 3-2. Do ćwierćfinału awansował Bayern, który

wygrał pierwsze spotkanie 2-1.