Liverpool FC mistrzem Anglii w sezonie 2019/2020. "The Reds" cieszą się z tytułu mistrzowskiego po 30 latach przerwy. Sprawa mistrzostwa w Premier League została ostatecznie rozstrzygnięta po zwycięstwie Chelsea nad drugim w tabeli Machesterem City (2:1).

W środę wcześniej "The Reds" pewnie pokonali Crystal Palace 4:0, robiąc kolejny krok w stronę mistrzostwa.

Na pustym Stamford Bridge gospodarze objęli prowadzenie w 36. minucie po indywidualnej akcji Christiana Pulisica. Amerykanin przejął piłkę jeszcze na własnej połowie boiska, minął w pełnym biegu dwóch rywali i nie dał szans brazylijskiemu bramkarzowi Edersonowi.

W 55. minucie wyrównał z rzutu wolnego Belg Kevin De Bruyne, ale na więcej gości nie było stać. Co więcej, w 78. minucie stracili gola i zawodnika - Brazylijczyka Fernandinho, ukaranego czerwoną kartkę za zatrzymanie piłki ręką tuż przed linią bramkową. Po chwili jego rodak Willian ustalił wynik meczu z rzutu karnego.

Dla "The Reds" to 19. w historii mistrzostwo Anglii, ale pierwsze od 1990 roku. Pod względem tytułów ustępują tylko minimalnie Manchesterowi United.