W 36. kolejce francuskiej Ligue 1 bardzo dobrze zaprezentowali się Polacy. Ireneusz Jeleń strzelił bramkę dla Auxerre w przegranym meczu z Olympique Lyon 1:2. Z kolei Ludovic Obraniak przypieczętował zwycięstwo 2:0 Lille nad Tuluzą. Obaj reprezentanci Polski rozegrali pełne 90 minut, a ponadto w barwach Auxerre przez 87 minut na murawie przebywał Dariusz Dudka.

Szlagierowy pojedynek na Stade Gerland lepiej rozpoczął się dla gości z Auxerre. W piątej minucie Jeleń dostał dobrą piłkę od Dennisa Oliecha i przelobował Hugo Llorisa. Piłka odbiła się jednak od słupka i z linii bramkowej wybił ją Jean-Alain Boumsong. Dziesięć minut później napastnik reprezentacji Polski miał już więcej szczęścia. Anthony Reveillere zbyt lekko zagrał do Llorisa, piłkę przejął Jeleń, ograł bramkarza i lewą nogą skierował piłkę do pustej bramki. Tuż przed przerwą gospodarze wyrównali po rzucie karnym wykorzystanym przez Lisandro Lopeza, podyktowanym za wątpliwy faul Benoit Pedriettiego na Alym Cissokho.

W drugiej połowie inicjatywę przejęli piłkarze Olympique. Tuż po zmianie stron bliski szczęścia był Miralem Pjanić, ale piłka po jego dośrodkowaniu z rzutu wolnego uderzyła w słupek. Młody Bośniak dopiął swego w pięć minut przed końcem spotkania. Po błędzie bramkarza Oliviera Sorina 20-latek strzelił zwycięską bramkę. Dwie minuty wcześniej piłkę meczową miał Jeleń, ale jego mierzone uderzenie w długi róg z najwyższym trudem obronił Lloris.

W związku z porażką, skomplikowała się sprawa awansu Auxerre do Ligi Mistrzów. Ich środowy rywal traci teraz do AJA tylko dwa punkty, mając jeden mecz rozegrany mniej. Z kolei swoje spotkanie 36. kolejki wygrało Lille z Obraniakiem w składzie, dzięki czemu zrównało się punktami z Auxerre. Klub z północy Francji pewnie pokonał na wyjeździe Tuluzę 2:0. Drugą bramkę zdobył właśnie naturalizowany Polak. Obraniak uderzył lewą nogą z lewej strony pola karnego w prawy dolny róg bramki.

W innym ważnym dla końcowego układu tabeli spotkaniu Boulogne przegrało u siebie z AS Saint-Etienne 0:1. Tym samym znamy już wszystkich spadkowiczów z francuskiej ekstraklasy. W przyszłym sezonie w Ligue 2 zagrają Grenoble, Boulogne i Le Mans.