Bramkarz Juventusu Turyn Wojciech Szczęsny doznał kontuzji pod koniec pierwszej połowy meczu czwartej kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej ze Spezią. Polak został zniesiony na noszach z placu gry z urazem stawu skokowego prawej nogi.

Szczęsny wyskoczył do piłki i niefortunnie wylądował. Następnie zwijał się z bólu i nie był w stanie się podnieść. W 42. minucie zastąpił go Mattia Perin.

Juventus prowadził wówczas w Turynie 1:0 po golu Dusana Vlahovica z rzutu wolnego w dziewiątej minucie.

Ostatecznie Juventus pokonał Spezię 2:0. W tym spotkaniu Arkadiusz Milik zdobył swoją pierwszą bramkę dla Juventusu. Łącznie w tym meczu wystąpiło aż pięciu polskich piłkarzy - poza Szczęsnym Bartłomiej Drągowski oraz Arkadiusz Reca i Jakub Kiwior.

Milik, który na boisko wszedł w 85. minucie, zmieniając właśnie serbskiego napastnika, trafił do siatki w doliczonym czasie gry.

28-letni reprezentant Polski przyjął piłkę, jednocześnie uwalniając się od opieki rywala, ok. 11-12 metrów przed bramką gości i strzelił mocno, nie dając golkiperowi rywali szans.

Milik przeszedł do Juventusu kilka dni wcześniej z Olympique Marsylia na zasadzie wypożyczenia.

Juventus po czterech kolejkach jest czwarty (8 pkt), a Spezia z czterema "oczkami" plasuje się na 13. pozycji.