Polscy siatkarze przegrali z ekipą Amerykanów pojedynek o brązowy medal Ligi Światowej. Ulegli reprezentantom USA 0:3.

Liga Światowa: Polska vs USA o brązowy medal!Zobacz zapis relacji na żywo!

Polacy rozpoczęli mecz od serii błędów - dwa razy w ataku pomylił się Kubiak, nieskuteczny był też Kurek. Dzięki temu Amerykanie nabrali wiatru w żagle i na pierwszą przerwę techniczną schodzili przy prowadzeniu 8:4. Później było jeszcze gorzej - dobre akcje naszych zawodników mogliśmy niestety policzyć na palcach jednej ręki i "Jankesi" w pewnym momencie prowadzili już 22:15. Wtedy w polu zagrywki stanął Dawid Konarski i w tym ustawieniu "biało-czerwoni" zdobyli 5 punktów z rzędu! Amerykanie nerwowo spoglądali na tablicę wyników, ale zdołali zdobyć jeszcze 3 punkty i ostatecznie wygrali do 22.

Do pewnego momentu drugiego seta wydawało się, że biało-czerwoni wrócili na właściwe tory. Trener Antiga pozostawił na boisku Grzegorza Łomacza i Dawida Konarskiego ale niestety - od połowy tej partii stare demony powróciły. Błędy biało-czerwonych w ataku pozwoliły odskoczyć Amerykanom na kilka punktów. Rywale także i w tym secie w pewnym momencie pozwolili naszym zawodnikom częściowo odrobić straty, przy serwisie Miki Polacy obronili nawet 4 piłki setowe ale ostatecznie "Jankesi" zwyciężyli do 23 i są bardzo blisko zdobycia brązowego medalu.

Od początku trzeciej partii gra podopiecznych Stephane'a Antigi wyglądała dużo lepiej. Biało-czerwoni znacznie poprawili swoją skuteczność w ataku, zaczęli też grać bardzo dobrze w bloku, a w decydujących momentach punkty pomagał im też zdobyć mocny serwis. Dzięki temu Polacy prowadzili już 23:19. Ale niestety wtedy na zagrywce u rywali pojawił się Sander, który mocnymi serwisami odrzucał naszych zawodników od siatki, raz zagrał też asa i Amerykanie zdobyli aż 5 punktów. To pozwoliło im wygrać tego seta i cały mecz 3:0.