Wenezuela przegrała w Caracas z Polską 2:3 (25:21, 19:25, 25:20, 25:27, 11:15) w meczu grupy D Ligi Światowej siatkarzy. Było to pierwsze zwycięstwo „biało-czerwonych” w tegorocznej edycji rozgrywek. Mecz rewanżowy odbędzie się dziś w wenezuelskiej stolicy.

Pierwszą odsłonę spotkania wygrali gospodarze. Już przed drugą przerwą techniczną prowadzili 15:12 i tej przewagi nie stracili do końca partii. Wenezuelczycy mocno zagrywali i mieli pewne przyjęcie. Polscy siatkarze nie potrafili się przeciwstawić ich skutecznej grze.

Polacy przebudzili się w drugim secie. W pewnym momencie prowadzili nawet 16:11 i pewnie wygrali całą partię do 19. W kolejnym secie role znów się odwróciły – Wenezuelczycy wygrali go do 20. Najwięcej emocji dostarczył czwarty set. Żadnej z drużyn nie udało się uzyskać większej przewagi niż dwa punkty. Dobra gra blokiem w końcówce przyniosła Polakom sukces.

Tie-break dobrze rozpoczęli Wenezuelczycy. Jednak to Polacy przejęli inicjatywę i cały czas utrzymywali przewagę nad gospodarzami spotkania. „Biało-czerwoni” wygrali tę odsłonę do 11 i całe spotkanie 3:2.