Drużyna Hoffenheim zremisowała w 31. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Niemiec z Borussią Dortmund 1:1 w pojedynku zespołów walczących o miejsce premiowane występem w Lidze Europejskiej. W 41. minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Jakub Błaszczykowski.

Błaszczykowski dochodzi do dawnej dyspozycji po tym, jak w styczniu ubiegłego roku doznał zerwania więzadeł krzyżowych. Do gry w Borussii wrócił po blisko rocznej przerwie. W ostatnich tygodniach występował już w podstawowym składzie. Podobnie było w sobotę w Hoffenheim, ale w 41. minucie polski skrzydłowy musiał opuścić plac gry z powodu urazu barku. Na razie nie są znane szczegóły kontuzji.

Wtedy było już 1:1. Prowadzenie dla gospodarzy w 33. minucie uzyskał Kevin Volland, a dwie minuty później wyrównał Mats Hummels.

Całe spotkanie w ekipie Hoffenheim rozegrał Eugen Polanski, a w kadrze gości brakowało leczącego kontuzję Łukasza Piszczka.

Remis nie zadowolił żadnego z zespołów. Gospodarze z dorobkiem 41 pkt zajmują obecnie ósmą pozycję, BVB ma punkt mniej i plasuje się tuż za nimi.

Stratę punktów przez obie ekipy wykorzystał Werder Brema, który po zwycięstwie nad Eintrachtem Frankfurt 1:0 awansował na siódmą pozycję z 42 pkt. "Oczko" więcej ma FC Augsburg, który aktualnie zajmuje ostatnią lokatę gwarantującą międzynarodowe występy w przyszłym sezonie.

W sobotę jedenastka z Augsburga zremisowała z FC Koeln 0:0. W kadrze gości nie było Sławomira Peszki i Pawła Olkowskiego, a Adam Matuszczyk był rezerwowym.

Trzeciego meczu z rzędu nie wygrał drugi w tabeli VfL Wolfsburg. Z remisu 2:2 cieszyć mogą się wyłącznie goście z Hanoweru, którzy bronią się przed spadkiem. Drużyna Artura Sobiecha, który z powodu kontuzji w tym sezonie już nie zagra, jest obecnie 16. w tabeli. Na ostatnią, 18. pozycję spadł zespół VfB Stuttgart, który przegrał z Schalke 04 Gelsenkirchen 2:3.

O godz. 18.30 Bayern Monachium, który zapewnił już sobie tytuł mistrza kraju, w Leverkusen zmierzy się z czwartym w tabeli Bayerem. W składzie gości zabraknie Roberta Lewandowskiego, który we wtorkowym spotkaniu Pucharu Niemiec z Borussią Dortmund doznał wstrząśnienia mózgu oraz złamania kości górnej szczęki i nosa.