Robert Lewandowski zdobył gola dla Bayernu Monachium w wygranym 2:0 meczu piłkarskiej ekstraklasy Niemiec z FSV Mainz i z dorobkiem 17 bramek zajął drugie miejsce w klasyfikacji strzelców. W ostatniej kolejce pierwsze trafienie zaliczył Sławomir Peszko z FC Koeln.

Mistrzostwo Niemiec już wcześniej, po raz 25. w historii, zapewnił sobie Bayern. Wicemistrzem został, po remisie w Kolonii 2:2, zespół VfL Wolfsburg. W Lidze Mistrzów zagra też trzecia Borussia Moenchengladbach, a udział w kwalifikacjach czeka Bayer Leverkusen.

Przed ostatnią kolejką niejasne było, kto opuści Bundesligę. Los ten spotkał beniaminka SC Paderborn, który praktycznie w bezpośrednim pojedynku o utrzymanie uległ na własnym stadionie VfB Stuttgart 1:2, oraz SC Freiburg (1:2 z Hannoverem 96).

W barażu o utrzymanie powalczy, podobnie jak przed rokiem, ekipa Hamburgera SV, która pokonała na własnym stadionie Schalke 04 Gelsenkirchen 2:0. To jedyny klub, który nigdy nie opuścił Bundesligi. Na stadionie w Hamburgu zegar odmierza czas, od jakiego drużyna HSV występuje w najwyższej klasie - gdy sędzia w sobotę gwizdnął po raz ostatni wskazywał 51 lat 272 dni i 17 minut.

Lewandowski, ubiegłoroczny król strzelców, tym razem musiał się zadowolić drugą pozycję w klasyfikacji, którą podzielił z klubowym kolegą Arjenem Robbenem. Holender jednak ze względu na kłopoty zdrowotne zagrał tylko w 21 spotkaniach, a Polak - 31. Najlepszy okazał się Alexander Meier z Eintrachtu Frankfurt z 19 golami, który również końcówkę sezonu opuścił z powodu kontuzji, a swój dorobek wypracował w 26 występach.

Na pierwszą bramkę w sezonie do ostatniej kolejki czekał Peszko, który w meczu z "Wilkami" pojawił się na boisku od początku drugiej połowy. Od 70. minuty zagrał Adam Matuszczyk, który odchodzi do Eintrachtu Brunszwik. Trzeci z polskiej "kolonii" Paweł Olkowski leczy kontuzję.

Zwycięstwem nad Werderem Brema 3:2 z kibicami w Dortmundzie pożegnał się Juergen Klopp, który po sezonie zakończy pracę w Borussii. Po raz ostatni poprowadzi ją za tydzień w finale Pucharu Niemiec z VfL Wolfsburg. W lidze ekipa BVB zajęła siódme miejsce i zapewniła sobie udział w kwalifikacjach Ligi Europejskiej. W kadrze meczowej znalazł się leczący od dłuższego czasu uraz Łukasz Piszczek, a zabrakło kontuzjowanego Jakuba Błaszczykowskiego.