Piłkarze Borussii Dortmund pokonali w 9. kolejce niemieckiej ekstraklasy na wyjeździe dotychczasowego wicelidera Werder Brema 2:0 i awansowali na drugie miejsce w tabeli. W zespole gości wystąpił tylko jeden Polak - Robert Lewandowski. Napastnik reprezentacji Franciszka Smudy wybiegł w podstawowym składzie i grał do 88. minuty.

Jakub Błaszczykowski cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych, a Łukasza Piszczka - z reguły podstawowego defensora Borussii - zabrakło z powodu kontuzji.

Pierwszego gola dla gości zdobył w 42. minucie sprowadzony latem Chorwat Ivan Perisic. Ten sam zawodnik już chwilę po rozpoczęciu drugiej części meczu został ukarany czerwoną kartką (dwie żółte).

Grający w dziesiątkę mistrzowie Niemiec nie wypuścili jednak zwycięstwa z rąk. Na dodatek w 71. minucie podwyższyli wynik - tym razem po zamieszaniu podbramkowym trafienie zaliczył Patrick Owomoyela (to właśnie on zastąpił w składzie Piszczka).

Dzięki wygranej Borussia awansowała na drugie miejsce, ale ma identyczny dorobek (16 pkt) jak jej imienniczka z Moenchengladbach oraz czwarty obecnie Werder. Liderem jest Bayern Monachium (19 pkt), który w sobotę podejmie beniaminka Herthę Berlin.