Robert Lewandowski zdobył bramkę, a jego Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Hannover 4:0 w 15. kolejce niemieckiej ekstraklasy. Polski piłkarz ma już 10 ligowych trafień w tym sezonie i prowadzi w klasyfikacji strzelców ex aequo z dwoma innymi zawodnikami.

Lewandowski trafił do siatki głową w 62. minucie, ustalając wynik spotkania. Wcześniej na listę strzelców wpisali się również Joshua Kimmich (w drugiej minucie), Austriak David Alaba (29.) i Serge Gnabry (53.).

Bayern wciąż jest trzeci w tabeli, ale ma już tyle samo punktów co Borussia Moenchengladbach - po 30. Wicelider tylko zremisował na wyjeździe z Hoffenheim 0:0. Prowadzi wciąż Borussia Dortmund - 36.

Po sobotniej porażce Hannover 96 spadł na ostatnie miejsce w tabeli. Z kolei ostatnia przed tą kolejką Fortunda Duesseldorf awansowała do strefy barażowej (tj. na 16. miejsce) po zwycięstwie u siebie nad Freiburgiem 2:0. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Marcin Kamiński, który miał asystę przy drugim golu.