Siatkarki Atomu Trefl pokonały w Sopocie VK Modranska Prostejov 3:0 (25:21, 25:14, 25:20) w meczu 3. kolejki grupy C Ligi Mistrzyń w trzeciej kolejce Ligi Mistrzyń. To drugie zwycięstwo wicemistrzyń Polski w tych rozgrywkach.

W pierwszym secie gospodynie objęły prowadzenie 3:1 oraz 8:3, ale chwila dekoncentracji wystarczyła, aby rywalki doprowadziły do remisu 16:16. Końcówka tej partii zdecydowanie należała do sopockiego zespołu, który po ataku Megan Hodge wygrywał 24:20. Decydujący punkt zdobyła Neriman Ozsoy.

Drugi set od prowadzenia zaczęła Modranska, ale sopocianki szybko wyrównały. Przy stanie 19:13 w polu zagrywki stanęła Alisha Glass i dzięki trudnym serwom siatkarki Atomu Trefla zdobyły pięć punktów. Zwycięstwo w tej partii  skutecznym atakiem przypieczętowała Dziękiewicz.

Zdekoncentrowane łatwym wygraniem dwóch pierwszych setów sopocianki przegrywały w trzecim już 1:5. Włoski szkoleniowiec poprosił o przerwę w grze, po której jego zawodniczki zaczęły szybko odrabiać straty. Po technicznym zbiciu Kożuch siatkarki z Sopotu wyszły na prowadzenie 9:8. Po zagraniu Ozsoy było już 14:9. Ta sama siatkarka dała gospodyniom pierwszą piłkę meczową. W ostatniej akcji Chorwatka Sanja Popovic trafiła z zagrywki w siatkę.

Po trzech meczach sopocianki mają na koncie dwa zwycięstwa i jedną porażkę. Do 1/8 finału z każdej grupy awansują trzy najlepsze zespoły i jeden z czwartego miejsca z najlepszym dorobkiem punktowym.