Kolejne drużyny zapewniły sobie awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Do elitarnego grona dołączyły dziś między innymi Valencia, Bayern Monachium czy FC Barcelona, a Lionel Messi dzięki dwóm zdobytym bramkom dogonił Ruuda van Nisterlooya w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii rozgrywek. Aż siedem goli padło w meczu Nordsjelland z Szachtarem Donieck.

Ogromne emocje przyniosły mecze w grupie E. Do przerwy duński Nordsjelland remisował  z Szachtarem Donieck 2:2. Trzy pierwsze bramki padły w ciągu zaledwie 5 minut. Trafienia Mortena Nordstranda i Kaspera Lorentzena przedzielił gol Luiza Adriano. Tuż przed przerwą do remisu doprowadził Willian.

W Turynie Juventus prowadził z Chelsea po golu Fabio Quagliarelli. Taki układ oznaczał, że w ostatniej kolejce o awans walczyły by trzy drużyny - Juventus, Chelsea i Szachtar. Po przerwie na obu stadionach padły kolejne bramki. Szachtar dzięki kolejnym dwóm bramkom Adriano i jednej Williana wygrał z Nordsjelland 5:2. Z kolei "Juve" pokonało Chelsea aż 3:0, bo do siatki trafili jeszcze Arturo Vidal i Sebastian Giovinco. To oznacza, że w ostatniej kolejce nadal wszystko jest możliwe, ale to Chelsea będzie pod ścianą.

Kłopotów z odniesieniem kolejnego zwycięstwa w rozgrywkach nie mieli piłkarze FC Barcelony. "Duma Katalonii" pokonała na wyjeździe Spartaka Moskwa 3:0. Wszystkie bramki padły jeszcze przed przerwą. Strzelanie na "Łużnikach" rozpoczął Dani Alves. Brazylijczyk pokonał Dykania płaskim strzałem zza pola karnego. Kolejne bramki zdobywał Leo Messi. Najpierw dobił piłkę po uderzeniu Iniesty, a później wykorzystał podanie Pedro, minął bramkarza i w 39. minucie ustalił wynik meczu, a Barcelona awansowała do 1/8 finału. O drugie premiowane miejsce walczyli w Lizbonie piłkarze Celticu. Co prawda pierwszy do siatki trafił Ola John, ale przed przerwą wyrównał Giorgios Samaras.W drugiej połowie trafił jednak Ezequiel Garay i to gospodarze cieszyli się z kompletu punktów.

Francuskie OSC Lille zrewanżowało się z kolei BATE Borysów za porażkę na własnym stadionie. Na Białorusi goście wygrali 2:0, choć kończyli mecz w dziesiątkę. Bramki zdobyli Djibril Sidibe i Gianni Bruno. W drugiej połowie Sidibe w ciągu 12 minut obejrzał dwie żółte kartki. Wynik meczu w Borysowie oznaczał, że już przed rozpoczęciem pojedynku z Bayernem z awansu mogli się cieszyć piłkarze Valencii. Mieli bowiem nadal trzy punkty więcej od BATE i lepszy wynik bezpośrednich spotkań. Do przerwy kibice nie oglądali bramek, ale prawy obrońca Valencii Antonio Barragan obejrzał dwie żółte kartki i osłabił swoją drużynę. Mecz  zakończył się remisem 1:1, bo po przerwie trafili Sofiane Feghouli i Thomas Muller. Dzięki temu z awansu do 1/8 finału mogli się cieszyć piłkarze obu drużyn.

Ostre strzelanie od pierwszych minut zapewnili kibicom piłkarze rumuńskiego CFR Kluż i Sportingu Braga. Gości pogłębił...Portugalczyk Rui Pedro. Przed przerwą zdobył trzy bramki - w 7,15 i 34 minucie. Piłkarze Bragi zdołali się zrewanżować tylko trafieniem Alana (17 minuta). Po przerwie gole już nie padły. Niespodzianką zakończył się mecz w Stambule - Galatasaray pokonało pewny awansu Manchester United 1:0 (Yilmaz), choć trzeba przyznać, że "Czerwone Diabły" były poważnie osłabione.

Wyniki wtorkowych meczów Ligi Mistrzów:

Grupa E

Juventus Turyn - Chelsea Londyn 3:0 (1:0).

Bramki: Fabio Quagliarella (38), Arturo Vidal (61), Sebastian Giovinco (90).

FC Nordsjaelland - Szachtar Donieck 2:5.

Bramki: dla Nordsjaelland - Morten Nordstrand (24), Kasper Lorentzen (29); dla Szachtara - Luiz Adriano (26, 53, 81), Willian (44, 50).

Grupa F

BATE Borysów - OSC Lille 0:2 (0:2).

Bramki: Djibril Sidibe (14), Gianni Bruno (31). Czerwona kartka: Djibril Sidibe (Lille, 74)

Valencia CF - Bayern Monachium 1:1 (0:0).

Bramka: dla Valencii - Sofiane Feghouli (77); dla Bayernu - Thomas Mueller (82).

Grupa G

Spartak Moskwa - FC Barcelona 0:3 (0:3).

Bramki: Daniel Alves (16), Lionel Messi (27, 39)

Benfica Lizbona - Celtic Glasgow 2:1 (1:1).

Bramki: dla Benfiki - Ola John (7), Ezequiel Garay (71); dla Celtiku - Giorgos Samaras (31).

Grupa H

Galatasaray - Manchester United 1:0 (0:0).

Bramka: Burak Yilmaz (54).

CFR Cluj - FC Braga 3:1 (3:1)

Bramki: dla CFR Cluj - Rui Pedro (7, 15, 33); dla Bragi - Alan (17). (Braga, 45).