Hat-trick Leo Messiego był ozdobą meczów Ligi Mistrzów. Argentyńczyk ustanowił rekord w liczbie bramek strzelony w Champions League. Ma na koncie już 74 trafienia. Gola zdobył też Robert Lewandowski, ale Bayern przegrał z Manchesterem City 2:3. Nie udało się powstrzymać innego Argentyńczyka - Sergio Aguerro, który podobnie jak Messi zdobył trzy gole.

Barcelona odniosła łatwe zwycięstwo nad APOE-em Nikozja. Messi rekordową, 72 bramkę w Lidze Mistrzów strzelił pod koniec pierwszej połowy. Wcześniej pierwszego gola w barwach "Dumy Katalonii" zdobył Luis Suarez. W drugiej części gry jeszcze dwa razy bramkarza APOEL-u pokonał Messi i ma już 74 gole w Champions League. Obie drużyny kończyły mecz w "10".

Większe emocje mieliśmy w meczu Manchesteru City z Bayernem Monachium. Pierwsi gola strzelili gospodarze.Mehdi Benatia sfaulował w polu karny Sergio Aguerro. Obrońca Bayernu Monachium dostał czerwoną kartkę, a Argentyńczyk pokonał Manuela Neuera z jedenastu metrów. Przed przerwą losy meczu się jednak odwróciły. Wyrównał po sprytnym rozegraniu rzutu wolnego Xabi Alonso, a w 45 minucie strzałem głową Joe Harta pokonał Lewandowski. To był typowy gol "do szatni". W drugiej połowie "The Citizens" strzelili jednak dwie kolejne bramki i wygrali 3:2. Hat-tricka skompletował Aguerro.Lewandowski został zmieniony w 84. minucie. W drugim meczu grupy E - w  Moskwie punktami podzieliły się CSKA i AS Roma. Dla gości jeszcze przed przerwą trafił weteran Francesco Totti. Tuż przed końcem spotkania punkt gospodarzom zagwarantował gol Wasilija Bierezutskiego.

Zadowolony nie może być też drugi z naszych napastników. Ajax Amsterdam z Arkadiuszem Milikiem (grał 90 minut)., przegrał na wyjeździe z Paris SG 1:3. Dwie bramki strzelił Edinson Cavani, jednego Zlatan Ibrahimović. Dla gości Davy Klaasen.

Już po 90 sekundach padł  gol w Gelsenkirchen. Kibice Schalke byli jednak dalecy od euforii, bo bramkę strzelił John Terry i to Chelsea prowadziła 1:0. To było najszybsze trafienie zdobyte przez londyńską drużynę w Champions League. Po półgodzinie gry podwyższył Willian, a gospodarze wbili sobie jeszcze samobója. Po przerwie podwyższyli Didier Drogba i Ramires. Skończyło się więc wygraną Londyńczyków 5:0.

W grupie H czwarte zwycięstwo odnieśli piłkarze portugalskiego FC Porto. Pokonali na wyjeździe BATE Borysów 3:0 ( Hector Herrera, Jackson Martinez, Cristian Tello). Wygrał też drugi zespół z tej grupy, który grał dziś na wyjeździe. Athletic Bilbao pokonał 1:0 Szachtar Donieck (Mikel San Jose).

Z powodów kłopotów z zasilaniem z opóźnieniem rozpoczęła się druga połowa meczu Sportingu Lizbona z NK Maribor. Ostatecznie ten pierwszy zespół wygrał z NK Maribor 3:1 (2:1).