Real Madryt wygrał u siebie ze Sportingiem Lizbona 2:1 (0:0) w meczu grupy F piłkarskiej Ligi Mistrzów. W tej samej grupie Legia Warszawa uległa Borussii Dortmund 0:6.

Cristiano Ronaldo /PAP/EPA/JuanJo Martin /PAP/EPA

Real Madryt - Sporting Lizbona 2:1 (0:0).

Bramki: dla Realu - Cristiano Ronaldo (89), Alvaro Morata (90+4); dla Sportingu - Bruno Cesar (48).
Sędzia: Paolo Tagliavento (Włochy).

Real: Kiko Casilla - Daniel Carvajal, Raphael Varane, Sergio Ramos, Marcelo - Luka Modric, Casemiro, Toni Kroos (77. James Rodriguez) - Gareth Bale (67. Lucas Vazquez), Karim Benzema (67. Alvaro Morata), Cristiano Ronaldo.

Sporting: Rui Patricio - Joao Pereira, Sebastian Coates, Ruben Semedo, Marvin Zeegelaar - Gelson Martins (70. Lazar Markovic), Adrien Silva (73. Elias), William Carvalho, Bruno Cesar - Bas Dost, Bryan Ruiz (90+2. Joel Campbell).

Zwycięstwo broniącym trofeum "Królewskim" nie przyszło w Madrycie łatwo. Od 48. minuty przegrywali 0:1 z klubem, w którym seniorską karierę rozpoczął ich największy gwiazdor - Cristiano Ronaldo. Bramkę dla gości zdobył Brazylijczyk Bruno Cesar.

Real długo nie potrafił odpowiedzieć, ale z pomocą w 89. minucie przyszedł nieoceniony Ronaldo, który doprowadził do wyrównania po efektownym strzale z rzutu wolnego. Gdy wydawało się, że drużyny podzielą się punktami, zwycięstwo Realowi zapewnił w doliczonym czasie Alvaro Morata.

W następnej kolejce 27 września "Królewscy" zmierzą się w Dortmundzie z Borussią, a Sporting podejmie Legię.