Obyło się bez niespodzianek. Manchester United wygrał z Romą 1:0. Gola w 69. minucie strzelił Carlos Alberto Tevez. W barwach Romy brakowało kapitana Francesco Tottiego. W drugim ćwierćfinałowym spotkaniu FC Barcelona wygrało z Schalke również 1:0.

Pierwsze minuty zdecydowanie należały do "Czerwonych Diabłów", które bombardowały bramkę Włochów. Bramkarz rywali bezbłędnie obronił ataki pilkarzy Manchesteru. Później do głosu doszła Roma. W 30. minucie sędzia podyktował rzut karny dla rzymian, ale Daniele De Rossi zmarnował szansę na gola, bowiem huknął wysoko ponad poprzeczką. Zwycięski gol padł w 69. minucie spotkania. Strzelił Carlos Alberto Tevez.

Z kolei jedyna bramka na Camp Nou padła dla Barcelony dopiero w 43. minucie meczu. Gola strzelił Yaya Toure. Spotkanie lepiej zaczęło jednak Schalke. W ciągu pierwszych dwudziestu minut meczu goście oddali aż 10 strzałów w kierunku bramki Barcelony. Z czasem gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę. Na uwagę zasługiwała gra Barcelony w obronie. Piłkarze Schalke mieli problem z przedostaniem się pod bramkę gospodarzy.

Składy:

Manchester United: van der Sar - Brown, Pique, Ferdinand, Silvestre - Park, Carrick, Hargreaves, Anderson, Giggs - Tevez;

Roma: Doni - Panucci, Mexes, Juan, Casetti - De Rossi, Pizarro - Taddei, Perrotta, Mancini - Vucinić;

Barcelona:Valdes – Zambrotta, Puyol, Milito, Abidal – Toure, Xavi, Iniesta – Bojan, Henry, Eto'o;

Schalke: Neuer – Rafinha, Bordon, Krstajic, Westermann – Ernst, Jones, Asamoah, Pander – Altintop, Kuranyi;

W półfinałach Barcelona zagra więc z Manchesterem, a Liverpool z Chelsea. We wtorek do półfinału Ligi Mistrzów awansowali piłkarze Liverpoolu i Chelsea.