Milan przegrał przed własną publicznością z Atletico Madryt 0:1 (0:0) w pierwszym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Rewanżowe spotkanie odbędzie się 11 marca w stolicy Hiszpanii.

W pierwszych minutach meczu przewagę mieli prowadzeni przez Diego Simeone goście. Jednak wraz z upływem czasu do głosu dochodził zespół prowadzony przez Clarence'a Seedorfa. W 13. minucie bliski pokonania bramkarza gości był Kaka, ale trafił w poprzeczkę. Pięć minut później jeszcze lepszą okazję miał Andrea Poli, ale bramkarz hiszpańskiego zespołu Thibaut Courtois z największym trudem odbił piłkę, która uderzyła w słupek.

W drugiej części spotkania Milan nadal przeważał, ale próby Mario Balotellego i Kaki były nieskuteczne. To się zemściło, ponieważ w 83. minucie niepilnowany w polu karnym Diego Costa uderzeniem głową z bliskiej odległości pokonał Christiana Abbiatiego. Dzięki temu trafieniu ekipa z Madrytu przed rewanżem na własnym boisku jest w korzystnej sytuacji.