Juventus Turyn po zwycięstwie 2:0 nad Realem w Madrycie zapewnił sobie w środę awans do 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. W rozgrywkach tych zadebiutował Łukasz Fabiański z Arsenalu Londyn, który zachował czyste konto w meczu z Fenerbahce Stambuł (0:0).

"Kanonierzy" mimo remisu utrzymali prowadzenie w tabeli grupy G. O dwa punkty wyprzedzają FC Porto oraz o trzy Dynamo Kijów. W spotkaniu tych zespołów na Ukrainie goście wygrali 2:1, a gola na wagę trzech punktów w drugiej minucie doliczonego czasu gry zdobył Argentyńczyk Lucho Gonzalez.

Długo zanosiło się, że niepokonany w meczu z Manchesterem United będzie również Artur Boruc. Celtic Glasgow, w którym występuje polski bramkarz, od 13. minuty po golu Scotta McDonalda prowadził 1:0, ale w 84. wyrównał Walijczyk Ryan Giggs, po tym jak Boruc odbił przed siebie piłkę po uderzeniu Portugalczyka Cristiano Ronaldo. Tomasz Kuszczak był w środę rezerwowym bramkarzem "Czerwonych Diabłów".

"The Bhoys" z dwoma punktami mają iluzoryczne szanse na awans do 1/8 finału. Po osiem punktów mają Manchester United i hiszpańska ekipa Villarreal, która zremisowała 2:2 w Aalborgu. W zespole gospodarzy na ostatnie 18 minut pojawił się na boisku Marek

Saganowski.

Po raz drugi w fazie grupowej Juventus Turyn ograł Real Madryt, z Jerzym Dudkiem na ławce rezerwowych. Tym razem 2:0 na Santiago Bernabeu w stolicy Hiszpanii i zapewnił sobie awans do 1/8 finału. Bohaterem wieczoru był Alessandro Del Piero, który dwukrotnie strzałami z dalszej odległości (raz z rzutu wolnego) pokonał Ikera Casillasa.

Identyczny wynik padł w drugim spotkaniu grupy H i także wygrali goście. BATE Borysów uległo Zenitowi St. Petersburg i mistrzowie Rosji mogli się cieszyć z pierwszego w historii zwycięstwa w Champions League.

Szansy zapewnienia sobie miejsca w 1/8 finału nie wykorzystał Bayern Monachium, który zremisował na wyjeździe z Fiorentiną 1:1. Atut własnego boiska wykorzystał natomiast Olympique Lyon, który ograł 2:0 Steauę Bukareszt. W zespole gości cały mecz na ławce rezerwowych spędził Paweł Golański. Mistrzowie Francji bramki zdobyli minutę przed końcem obu połów gry - w 44. Brazylijczyk Juninho z rzutu wolnego, a w 89. Anthony Reveillere.

We wtorek Barcelona i Sporting Lizbona jako pierwsze wywalczyły awans do 1/8 finału, choć Barcelona straciła punkty remisując przed własną publicznością z FC Basel 1:1. Ekipa portugalska po raz pierwszy w historii zagra w czołowej "16" LM, awans przypieczętowała wygrywając 1:0 z Szachtarem Donieck, w którym na ostatnie 10 minut pojawił się na boisku Mariusz Lewandowski.