Piłkarze Atalanty Bergamo są blisko awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu 1/8 finału pokonali u siebie Valencię 4:1. Cenne zwycięstwo odniósł też RB Lipsk, który na wyjeździe wygrał z Tottenhamem Hotspur 1:0.

Kibice Atalanty Bergamo /PAOLO MAGNI /PAP/EPA

Atalanta strzelanie rozpoczęła w 15. minucie, kiedy z bliska piłkę do siatki wpakował Holender Hans Hateboer. Tuż przed przerwą ładnym uderzeniem zza pola karnego wynik podwyższył Słoweniec Josip Ilicic.

Kolejne bramki padły w 57. i 63. minucie. Najpierw pięknie z dystansu przymierzył Szwajcar Remo Freuler, a następnie sytuację sam na sam z bramkarzem gości wykorzystał Hateboer.

Valencia zdołała zmniejszyć  rozmiary porażki w 66. minucie za sprawą Rosjanina Denisa Czeryszewa.

W Londynie jedyna bramka padła w 58. minucie z rzutu karnego, który wykorzystał Timo Werner. Sędzia podyktował "jedenastkę" po faulu Bena Davisa na Konradzie Laimerze.

Tottenham osłabiony brakiem kontuzjowanych Harry'ego Kane'a i Koreańczyka Heung-min Sona w ataku grał nieporadnie. Najbliżej wyrównania był Giovani Lo Celso, który z rzutu wolnego trafił w słupek.

Rewanże w tych parach zaplanowano na 10 marca.