Raków Częstochowa zremisował 0:0 z litewskim zespołem Suduva Mariampol 0:0 w pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Konferencji. Rewanż odbędzie się 29 lipca w Bielsku-Białej.

Częstochowianie w pierwszej połowie zepchnęli gospodarzy do defensywy, ale swojej przewagi nie potrafili potwierdzić golami. Obrońcy Suduvy grali bardzo ostro i już w piątej minucie w starciu z Semirem Kerlą ucierpiał Ben Lederman, który opuścił boisko na noszach i nie mógł kontynuować gry. Najlepszą sytuację Raków miał w 40. min po akcji Iviego Lopeza, ale grecki bramkarz Serafeim Giannikoglou zdołał uprzedzić Sebastiana Musiolika.

Po przerwie gospodarze zagrali trochę odważniej, ale bramce gości zagrażali tylko sporadycznie, najczęściej po stracie piłki przez Raków na ich połowie. Częstochowianie byli aktywniejsi i raz po raz na polu karnym Suduvy było gorąco. Zwłaszcza po akcjach Lopeza oraz Marcina Cebuli, Patryka Kuna i Frana Tudora. We wszystkich przypadkach brakowało jednak wykończenia. Gospodarze skutecznie blokowali strzały z bliska i uderzenia z dystansu, a piłka raz po raz lądowała za linią końcową.

Pod koniec meczu Raków sprawiał wrażenie, że jest zadowolony z bezbramkowego remisu i liczy na zwycięstwo w spotkaniu rewanżowym, które zostanie rozegrane w Bielsku-Białej.

Na takiej murawie, jak ta w Mariampolu, o wiele łatwiej się broni niż atakuje. Zakładaliśmy, że zepchniemy rywali do defensywy i to się udało. Szkoda tylko, że ta nasza przewaga nie przełożyła się na bramki - mówił po meczu trener Rakowa Marek Papszun. Żałuję też, że Ben Lederman tak szybko musiał opuścić boisko, bo ostatnio był w bardzo dobrej formie i zasłużył sobie na miejsce w składzie. Na razie nie wiemy jak poważny jest jego uraz - dodał.

Suduva Mariampol - Raków Częstochowa 0:0.

Żółte kartki: Suduva - Semir Kerla, Nicolas Gorobsov, Aleksandar Zivanovic; Raków - Zoran Arsenic, Fran Tudor, Marko Poletanovic.