Piłkarze Realu Madryt przegrali na wyjeździe z Valencią 1:2 w 30. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy. To pierwsza porażka "Królewskich", od kiedy trenerem ponownie został Francuz Zinedine Zidane.

Bramki dla gospodarzy zdobyli Portugalczyk Goncalo Guedes (35.) i były piłkarz Realu Argentyńczyk Ezequiel Garay (83.). W trzeciej doliczonej minucie drugiej połowy stratę zmniejszył Francuz Karim Benzema, ale na więcej goście nie mieli już czasu.

"Królewscy" zajmują trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 57 punktów. Mają 13 straty do prowadzącej Barcelony i pięć do wicelidera i lokalnego rywala - Atletico. Valencia awansowała na piątą pozycję. "Nietoperze" mają 46 punktów i tracą jeden do czwartego Getafe. Cztery najlepsze zespoły La Ligi kwalifikują się do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

W innym środowym meczu ostatnia w tabeli Huesca zremisowała u siebie z Celtą Vigo 3:3, mimo że w 57. minucie to goście prowadzili 2:0. Podział punktów nie urządza żadnej z tych drużyn - obie uwikłane są w walkę o utrzymanie w ekstraklasie. Huesca ma 23 punkty, a znajdujący się również w strefie spadkowej zespół z Galicji - 29. Przed nim sklasyfikowane są Real Valladolid i Villarreal - po 30.

We wtorek Barcelona prowadziła 2:0, później przegrywała 2:4, ale ostatecznie zremisowała na wyjeździe z Villarreal 4:4. Jedną z bramek dla gości zdobył Argentyńczyk Lionel Messi, który z 32 trafieniami zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji strzelców.

"Duma Katalonii" zgromadziła 70 punktów i ma osiem przewagi nad wiceliderem Atletico. Podopieczni argentyńskiego trenera Diego Simeone pokonali u siebie Gironę 2:0. W sobotę madrytczycy zagrają z Barceloną na Camp Nou.