Real Madryt zaledwie zremisował na wyjeździe z Almerią 1:1 w niedzielnym meczu piłkarskiej ekstraklasy. Potknięcie może wykluczyć "Królewskich" z walki o mistrzostwo kraju. W doliczonym czasie gry Cristiano Ronaldo był bardzo bliski zdobycia zwycięskiej bramki, ale po jego strzale z rzutu wolnego piłka trafiła w poprzeczkę.

Na stadionie Igrzysk Śródziemnomorskich w Almerii kibice do przerwy nie obejrzeli bramek, zabrakło też większych emocji. Po zmianie stron "Królewscy" podkręcili tempo, zdecydowanie zaatakowali, ale spotkali się z bezlitosną kontrą - w 60. minucie sensacyjne prowadzenie zapewnił gospodarzom Argentyńczyk Jose Leonardo Ulloa. Wyrównanie padło dopiero w 77. minucie - gola strzelił rezerwowy Esteban Granero.