Arkadiusz Milik zdobył bramkę dla Napoli w przegranym na wyjeździe z Red Bull Salzburg 1:3 rewanżowym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Europejskiej. W ćwierćfinale wystąpi jednak włoski klub, bo pierwsze spotkanie wygrał 3:0.

Arkadiusz Milik /ANDREAS SCHAAD /PAP/EPA

Arkadiusz Milik wynik otworzył w 14. minucie i w tym momencie austriacy do awansu potrzebowali aż pięciu goli. Ambitnie grający gospodarze zdobyli jednak trzy. Jeszcze w pierwszej połowie trafił Munas Dabbur, a w drugiej Fredrik Gulbrandsen i Christoph Leitgeb.

Polak rozegrał całe spotkanie i został ukarany żółtą kartką. Do 74. minuty partnerował mu Piotr Zieliński.

Za burtą jest natomiast Dynamo Kijów Tomasza Kędziory. Ukraiński zespół był w kiepskiej sytuacji już po porażce w Londynie z Chelsea 0:3, a na własnym obiekcie uległ aż 0:5. Trzy bramki dla "The Blues" zdobył Oliver Giroud, a po jednej dołożyli Marcos Alonso i Callum Hudson-Odoi. Obrońca reprezentacji Polski rozegrał całe spotkanie.

Blisko sensacji było w Krasnodarze. Rosyjski klub przegrał na wyjeździe z Valencią 1:2, ale w 85. minucie prowadzenie pięknym uderzeniem tuż sprzed narożnika pola karnego dał mu Magomed Sulejmanow i awans był na wyciągnięcie ręki. Już w doliczonym przez sędziego czasie gry "Nietoperze" uratował jednak Goncalo Guedes.