Śląsk Wrocław awansował do trzeciej rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Podopieczni Oresta Lenczyka w rewanżowym spotkaniu drugiej rundy przegrali na wyjeździe 2:3 z Dundee United, ale dzięki korzystnemu bilansowi bramek awansowali do następnej fazy. Kolejnym rywalem Śląska będzie bułgarski Lokomotiw Sofia.

Spotkanie fatalnie rozpoczęło się dla piłkarzy Śląska, którzy już w 2. minucie meczu stracili bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła na 15. metr do Russella, który pewnym strzałem pokonał Kelemena. Trzy minuty później gospodarze prowadzili już 2:0. Goodwillie urwał się obrońcom Śląska i w sytuacji sam na sam spokojnym strzałem umieścił piłkę w bramce.

W 15. minucie podopiecznym Oresta Lenczyka udało się strzelić kontaktową bramkę. Sebastian Mila dobrze dośrodkował z rzutu rożnego, a Rok Elsner znakomicie wyszedł w powietrze i strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy.

Po strzelonej bramce piłkarze Śląska Wrocław kontrolowali przebieg gry, ale nie potrafili zaskoczyć obrony rywali. Ta sztuka udała się natomiast graczom szkockiego zespołu, którzy w samej końcówce pierwszej połowu wywalczyli rzut karny. Wchodzącego w pole karne Goodwilliego faulem zatrzymał golkiper Śląska, a "jedenastkę" na bramkę zamienił Daly.

W drugiej połowie spotkania piłkarze wrocławskiego zespołu szukali okazji do strzelenia bramki, która gwarantowałaby im awans do następnej rundy. W 74. minucie dokonał tego Sebastian Dudek, który kapitalnym strzałem z dystansu pokonał bramkarza Dundee.

Bramki: 1:0 Keith Watson (2), 2:0 David Goodwillie, 2:1 Rok Elsner (15-głową), 3:1 Jonathan Daly (44- karny), 3:2 Sebastian Dudek (74).

Żółta kartka - Dundee United - Paul Dixon, Jonathan Russell, Willo Flood; Śląsk Wrocław - Marian Kelemen.

Sędzia: Antonio Miguel Mateu Lahoz (Hiszpania). Widzów: 12000