Piłkarze Manchesteru United pokonali londyński Fulham 2:0 i umocnili się na prowadzeniu w tabeli angielskiej ekstraklasy. "Czerwone Diabły" mają obecnie dziesięć punktów przewagi nad Arsenalem Londyn, który rozegrał dwa spotkania mniej. Całe spotkanie w bramce Manchesteru United rozegrał Tomasz Kuszczak, który zastąpił Holendra Edvina van der Sara. Polak zapowiedział, że po sezonie chce zmienić pracodawcę.

W 12. minucie 21. gola w sezonie uzyskał Bułgar Dymitar Berbatow, który w porównaniu do środowego spotkania z Chelsea zastąpił w wyjściowej jedenastce Wayne'a Rooneya. W 32. minucie na 2:0 podwyższył, i jak się później okazało ustalił rezultat, Ekwadorczyk Antonio Valencia.

To bardzo ważne zwycięstwo, które przybliża nas do 19. tytułu mistrza kraju. Tym ważniejsze, że nie graliśmy najlepiej. Sporo było strat, niedokładności - ocenił Ferguson.

Trzy punkty dopisała do dorobku trzecia w tabeli Chelsea, która pokonała Wigan 1:0. Londyńska ekipa ma małe szanse na obronę tytułu. Podopieczni Carlo Ancelottiego tracą do lidera aż 11 punktów.

Pięć goli w pierwszej połowie oglądali kibice na White Hart Lane, gdzie Tottenham Hotspur pokonał Stoke City 3:2. Peter Crouch zdobywając dwie bramki zrewanżował się za czerwoną kartką, którą zobaczył już w 15. minucie wtorkowego spotkania Champions League w Madrycie z Realem. O meczu w Madrycie już zapomnieliśmy, a o rewanżu jeszcze nie myślimy. Teraz liczy się wyłącznie liga. Posmakowaliśmy rywalizacji z europejską elitą i chcemy tam wrócić w przyszłym sezonie. A do tego niezbędne jest czwarte miejsce w Premier League - zaznaczył szkoleniowiec gospodarzy Harry Redknapp.