Manchester City został piłkarskim mistrzem Anglii po raz ósmy w historii i czwarty w ostatnich pięciu sezonach. W 38. kolejce ekstraklasy "The Citizens" pokonali Aston Villę 3:2 i utrzymali punkt przewagi nad Liverpoolem. Z ligi spadła jako trzecia ekipa Burnley.

W Manchesterze bramki dla podopiecznych Hiszpana Josepa Guardioli zdobyli w ciągu kilku minut Ilkay Guendogan (dwie) oraz Rodri. To jednak goście długo prowadzili po trafieniach obrońcy reprezentacji Polski Matty'ego Casha oraz Philippe Coutinho. "The Citizens" zakończyli sezon z dorobkiem 93 pkt.

Z kolei w Liverpoolu "The Reds" pokonali Wolverhampton Wanderers 3:1 i zgromadzili w sumie 92 pkt.

Oprócz Manchesteru City i Liverpoolu w Lidze Mistrzów Anglię reprezentować będą Chelsea Londyn oraz Tottenham Hotspur.

Ze strefy spadkowej rzutem na taśmę wydostała się ekipa Leeds United, w której Mateusz Klich był rezerwowym (pojawił się na boisku w 84. minucie). Jego zespół wygrał na wyjeździe z Brentfordem 2:1 i wyprzedził Burnley, które przegrało u siebie z Newcastle 1:2. Wcześniej szansę na utrzymanie straciły Watford i Norwich City.