Piłkarze Manchesteru City pokonali na własnym boisku West Ham United 2:0 w ostatniej kolejce angielskiej ekstraklasy i zapewnili sobie mistrzowski tytuł. Na drugim miejscu w tabeli uplasował się Liverpool, na trzecim Chelsea Londyn, a na czwartym Arsenal.

Na jedną kolejkę przed zakończeniem rozgrywek "The Citizens" mieli na 83 punkty i o dwa wyprzedzali Liverpool. W Premier League przy równej liczbie punktów decyduje bilans bramek, ale podopieczni Manuela Pellegriniego pewnie pokonali West Ham United i porównywanie dorobków bramkowych nie było konieczne. Gole dla City zdobyli Samir Nasri (39) i Vincent Kompany (49).

Liverpool natomiast pokonał na własnym boisku Newcastle 2:1, a goście kończyli spotkanie w dziewiątkę po czerwonych kartkach dla Sholi Ameobiego i Paula Dummetta. Wszystkie trzy bramki były autorstwa gospodarzy; wynik otworzył Martin Skrtel golem samobójczym w 20. minucie. Po przerwie wyrównał Daniel Agger (63), a dwie minuty później zwycięską bramkę zdobył Daniel Sturridge. Przy obu trafieniach asystował kapitan Steven Gerrard.

Jednak kilkanaście dni temu "The Reds" byli w najlepszej sytuacji, ale piłkarze z Liverpoolu najpierw przegrali u siebie z Chelsea 0:2, a następnie zremisowali 3:3 z Crystal Palace, choć do 79. minuty prowadzili 3:0.

Tymczasem Manchester City nie marnował swoich szans. Najpierw "The Citizens" pokonali Crystal Palace 2:0, następnie Everton 3:2, a w środę - w zaległym spotkaniu - nie dali szans Aston Villi (4:0). Dzięki temu awansowali na pierwsze miejsce i pozostali na nim po ostatniej kolejce.

Na trzeciej pozycji rozgrywki zakończyła Chelsea Londyn, która w niedzielę przegrała na wyjeździe z Cardiff City 1:2. Na czwartej pozycji - oznaczającej grę w kwalifikacjach Ligi Mistrzów - pozostał Arsenal Wojciecha Szczęsnego i Łukasza Fabiańskiego. "Kanonierzy" pokonali na wyjeździe Norwich City 2:0.

Dopiero na siódmy miejscu sezon zakończył ubiegłoroczny mistrz Manchester United, który zremisował 1:1 z Southampton z Arturem Borucem w bramce.

Ligę opuszczają Cardiff City, Fulham i Norwich. Miejsce spadkowiczów zajmą Leicester (drużyna Marcina Wasilewskiego) i Burnley. Trzeci zespół zostanie wyłoniony w barażach.