Gol Meksykanina Javiera Hernandeza przybliżył Manchester United do 19. tytułu mistrza Anglii. Strzelił bramkę w 84. minucie sobotniego meczu z Evertonem, wygranego przez Czerwone Diabły 1:0.

W tabeli Manchester wyprzedza o sześć punktów Chelsea Londyn, która pokonała ostatni w tabeli West Hamem United 3:0, oraz o dziewięć Arsenal Londyn. W niedzielę Kanonierzy zmierzą się z Blackburn Rovers. Do końca zmagań pozostały cztery kolejki.

Najefektowniejsze zwycięstwo odniósł Liverpool FC - 5:0 nad Birmingham City. Hat-trickiem popisał się Argentyńczyk Maxi Rodriguez, który zastąpił w składzie kontuzjowanego Andy'ego Carrolla, a po trafieniu dołożyli Holender Dirk Kuyt i Joe Cole.

Maxi nie grał przez kilka tygodni, ale dziś zaprezentował się fantastycznie - chwalił Rodrigueza trener The Reds Kenny Dalglish.

Sporo emocji było w spotkaniu Sunderlandu z Wigan Athletic. Po pierwszej, bezbramkowej połowie, w drugiej kibice obejrzeli aż sześć goli. Gospodarze zdobyli ich cztery, w odstępie zaledwie 18 minut. Wcześniej przegrywali 0:1 po strzale Mohameda Diame. To pierwsza wygrana Sunderlandu od dziesięciu kolejek. Jego menedżer Steve Bruce po raz pierwszy w karierze ograł swój dawny klub, mimo że w Premier League zanotował już pół tysiąca gier.

Ćwierćfinalista Ligi Mistrzów Tottenham Hotspur tylko zremisował z West Bromwich Albion 2:2, tracąc drugą bramkę w 81. minucie.